Web trendy pro rok 2021 - velký průvodce digitálních trendů - první část

Ikona: autor článku Monika Hudová
Ikona: datum článku 24 Listopadu 2020
Ikona: kategorie článku Novinky
Ikona: čas čtení 4 min. čtení

Ve světě digitalizace a technologií je neustále třeba pokročit a řídit se nejnovějšími trendy. Přinášíme vám průvodce těch nejočekávanějších webových trendů na následující rok, kterými zaručeně ohromíte své návštěvníky.

Blog image

Rychlost načítání webu a celé stránky je nejdůležitější

Jednou z nejpodstatnějších věcí které si návštěvníci jako první všimnou, je rychlost načítání dané stránky. Různé studie dokazují, že více než polovina uživatelů webu očekává otevření web stránky do méně než dvou sekund.


Tmavý režim a layouty v tmavých barvách

Zavedení tmavého režimu na často navštěvovaných webech se těší obrovské popularitě, zejména z důvodu, že tmavé designy méně unavují oči a lépe se na ně dívá. Co se však týče estetické stránky, tmavý design nabízí ultra moderní look vašemu webu a možnost nechat vyniknout pouze ty nejdůležitější elementy.

Personalizovaný obsah na základě geolokace

Už dávno není tajemstvím, že různé webové stránky pomocí cookies ukládají naše údaje, mezi které patří také například geolokace. Díky tomu víme například spolehlivě vyhledat restauraci nebo hotel, který je k nám nejblíže a ne ten, který je například někde na Novém Zélandu. Zavést na váš web jej můžete zavést například ve formě pop-upu, který vyběhne a navrhne návštěvníkovi přesměrování na jazykovou mutaci stránky, která by mu mohla vyhovovat o něco více.

Využívání "lidských" chatbotů

Využívání chatbotů s námi je už nějaký ten čas a jsou čím dál tím populárnější. To se samozřejmě nezmění ani v roce 2021. Jsou čím dál tím sofistikovanější, propracované a občas máte pocit že při nich píšete se skutečnou osobou.

Prostředí ovládané hlasem

Tuto funkci jsme dosud měli možnost poznat zejména při využívání mobilních telefonů. Namísto ťukání do klávesnice se na mnoha webových stránkách objevuje ovládání hlasů, které je mezi uživateli velmi oblíbené. V roce 2021 proto očekáváme nárůst integrace hlasového vyhledávání kromě klasického textového.

Přístupnost pro uživatele s postižením

Elementy které dokáží zlepšit přístupnost vašeho webu jsou například vysoce kontrastní barvy či přidávání funkčních alt popisků k obrázkům. Poslední funkce velmi pozitivně ovlivňuje web iz hlediska SEO.

Efekt zamrzlého skla

Poslední technologické úpravy umožnily developerům a designérům využívat oblíbený efekt zamrzlého skla. Oblibě se těší zejména proto že dokonale nahrazuje klasický gradient - protože působí mnohem přirozeněji.

Prioritizace mobilního designu

Čím dál tím více lidí si prohlíží stránky pomocí mobilního zařízení. Váš web by měl být nadizajnovaný tak, aby poskytoval bezchybné prohlížení na mobilním prohlížeči. Od roku 2017 pochází většina návštěv primárně z mobilních zařízení, proto by byla velká škoda to nevyužít.